28.04.2024 –   V  NIEDZIELA  WIELKANOCNA

1.Dzisiaj 4 niedziela kwietnia .

2.Kalendarz liturgiczny:

*poniedziałek – św. Katarzyny ze Sieny.

*środa – 1 maja – św. JÓZEFA rzemieślnika; przed południem wyjątkowo w tym miesiącu wyjazd do chorych , od 8.00–12.00 . Po południu Msza św. WSPÓLNA  o godz. 18.00 , a po mszy św. o 18.30  pierwsze  Nabożeństwo Majowe połączone  z  Nowenną do Matki Bożej  NIEUSTAJĄCEJ  POMOCY. Przez cały miesiąc maj msze św. wieczorne w tygodniu będą o 18.00 , a następnie Nabożeństwo Majowe o 18.30 , w niedzielę samo Nabożeństwo Majowe o 17.00.

*czwartek- 2 maja  spowiedź św. dla dzieci do I-szej Komunii św. od 16.00 klasa III A   oraz od 16.40 klasa III B  . Będzie dodatkowy ksiądz w konfesjonale dla chcących się wyspowiadać na 1. piątek maja.

*piątek- 3 maja . Święto Matki Bożej Królowej Polski. Msze św. jak w niedzielę :7.00, 9.00, 11.00 i 12.15 w Zarąbkach;  1. piątek miesiąca maja. W intencji STRAŻAKÓW  OSP KLECZA z racji św. Floriana patrona Strażaków MSZA ŚW.  9.00 z udziałem Strażackiej Orkiestry Dętej i Pocztu Sztandarowego. Po Mszy św. przejście z orkiestrą pod Pomnik walczących za Ojczyznę na Ziemi Wadowickiej. Dziękuję Władzom  Lokalnym czyli p. Sołtysowi z Kleczy Dolnej i p. Sołtysowi z Kleczy Górnej za  kontynuację pięknej tradycji patriotycznej w naszej wsi i złożeniu symboliczne kwiatów i zniczy  przy POMNIKU walczących za Ojczyznę z Kleczy i Ziemi Wadowickiej.

Z racji Uroczystości 3. MAJA  nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych czyli nie ma postu.

Nabożeństwo Majowe dla wszystkich po południu o 17.00 . Od 16.30 dyżur w konfesjonale  i możliwość przyjęcia Komunii św. przed Nabożeństwem oraz po Nabożeństwie Majowym.

*sobota- 4. maja – DZIEŃ PIERWSZEJ KOMUNII ŚW. w naszej Parafii . 36 uczniów przyjmie na UROCZYSTEJ MSZY ŚW. św. o 11.00 po raz pierwszy Komunię św. do swojego serca . Bardzo dziękuję Rodzicom za ofiarowany dar Ołtarza do Kościoła tj. dwie  nowe KANDELABRY czyli  uroczyste ŚWIECE używane przy podniosłych Procesjach z Najśw. Sakramentem niesione na początku  PROCESJI w kwocie 3200,-zł. Kandelabry zostały zamówione i  zlecone do wykonania i będą w późniejszym terminie.  Wieczorem msza św. o 18.00 z Nabożeństwem Majowym połączonym  z modlitwami do Niep. Serca NMP z racji   1.SOBOTY MIESIĄCA.

3.Bardzo dziękuję Pani Katechetce Marii WODNIAK za trud przygotowania dzieci do 1. Komunii św. z klasy III na katechezie i w kościele na próbach liturgicznych.Ostatnia próba we wtorek o 16.00.

SPRZĄTANIE i Dekoracje  na 1. Komunię św. będą : 30 kwietnia we wtorek  za zewnątrz kościoła porządki po południu od 17.30 oraz 2 maja  we czwartek rano od 10.00 wewnątrz kościoła. Dziękuję rodzicom 1. Komunii św. za b.dobrą organizację klasową  i włączanie się w przygotowania Uroczystości 1. Komunii św.

4.Bóg zapłać wszystkim rodzinom , które ostatnio sprzątały naszą świątynię oraz złożyły ofiarę na kościół . Na przyszłą niedzielę o porządki w świątyni zadbają rodzice dzieci 1. Komunii św.

5.Z 1/2 maja tj. z środy na czwartek coroczna Piesza Pielgrzymka z Bielska-Białej do ŁAGIEWNIK prosi o nocleg i zatrzymanie w naszej Parafii w Kleczy ok. 250 osób. Planowane przybycie do Kleczy we środę 1 maja ok. 17.00. Chętni do udzielenia noclegu niech zgłoszą się do zakrystii.

6.Na cmentarz w minionym tygodniu odprowadziliśmy śp. +Eugeniusza Rychel, lat 79 zam. przy ul. Niziny 48.

7.Jest 5. biletów przydzielone dla każdej Parafii na Uroczystość Beatyfikacji Ks. Michała Rapacza do Łagiewnik 15 czerwca tego roku. Zapisy w zakrystii.

Wszystkim życzę dobrej niedzieli i tygodnia.

Ks. Proboszcz T. DĄBROWSKI