7.08.2022 – XIX NIEDZIELA  ZWYKŁA

1.Dzisiaj ODPUST w naszej Parafii w KLECZY na św. WAWRZYŃCA. Jesteśmy na półmetku remontu dachu kościoła. Już nowa dachówka jest wyciągnięta na dach , ale jeszcze czeka trochę  pracy z samym ułożeniem dachówki , naprawy  małej wieży i także z wymianą części dachu pokrytych skorodowaną blachą , gdzie będzie założona nowa blacha  miedziana i okucia miedziane,  części muru narażonych na deszcz . Bóg zapłać za ofiary kopertowe na tacę , na prace remontowe dachu. W ostatnią niedzielę lipca  zebrano na ten cel 28.400,- zł. Dziękujemy św.Wawrzyńcowi  patronowi naszego kościoła , za opiekę i wsparcie  w pracach i w rodzinach. Ale pragnę szczególnie też podziękować dzisiaj przy ODPUŚCIE , bardzo gorąco wszystkim OSOBOM CHORYM , których odwiedzam na 1. piątki z posługą kapłańską w domach  / ok. 25 osób/ za złożone ofiary w przeszłości i obecnie mimo wiadomych trudności i sytuacji . Kiedy nie mogą uczęszczać do kościoła z powodów  zdrowotnych , mimo to   duchowo co niedzielę tęsknią i łączą się z Parafią i kościołem i chcą włączyć się też w jego remont.  Bóg zapłać.

2.Kalendarz liturgiczny :

*niedziela- ODPUST PARAFIALNY na św.WAWRZYŃCA ; Msze św. o 7.00, 9.00 i Suma o 11.30, której przewodniczy   i kazania głosi O. Krzysztof DURA ze Zgromadzenia OO. Misjonarzy św. Wincentego a Paulo, rekolekcjonista wielkopostny; Bóg zapłać za przyjęcie zaproszenia na ODPUST do Kleczy i głoszone  dzisiaj cały dzień Słowo Boże Odpustowe.  Nie ma mszy św. w Zarąbkach. Po SUMIE  Uroczysta Procesja wokół kościoła z Błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. Bóg zapłać Kapłanom i świeckim , Parafianom i Gościom przybyłym na Odpust do Kleczy. Dziękuję  już teraz dzieciom sypiącym kwiaty, dzieciom z 1. Komunii św. , Służbie Liturgicznej i poszczególnym Grupom , Paniom z Koła Gospodyń ,  Osobom niosącym baldachim , świece, feletrony i figury , Panu Organiście , Panu Kościelnemu , Ochotniczej Straży Pożarnej , Orkiestrze OSP , dekorującym ołtarze kwiatami i  wielu innym osobom zaangażowanym za uświetnienie Uroczystości Odpustowej.

*poniedziałek– św. Dominika

*wtorek- św. Teresy Benedykty od Krzyża.

*środa – 10 sierpnia , liturgiczne święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika; Msza św. wspólna z Nowenną do MB Nieustającej Pomocy o 18.00.

*czwartek– św. Klary.

*sobota- 13. sierpnia Matki Bożej Kalwaryjskiej. Uroczystości Odpustowe już od piątku.

3.Bardzo dziękuję rodzinom ,  które w ostatni piątek  zadbali o porządek w świątyni  i wokół kościoła na Odpust, złożyły ofiarę na kwiaty; Na przyszłą niedzielę o porządki w świątyni i przy kościele na niedzielę bardzo prosimy w piątek po mszy św.  ok.18.30 rodziny :   Śmieszek, Ożóg, Kleszcz , Kleszcz,  Kołek , Gański, Zawiła ,   Leja, Rak , Mlak , Wilk , Jagódka, Skupień.

Niech święty patron kościoła św. Wawrzyniec, uprasza nam dalsze łaski i Opiekę Bożą  dla całej Parafii oraz pomoc w codziennym życiu dawania odważnego świadectwa chrześcijańskiej  wiary i postawy dobrego katolika.

Ks. Proboszcz T. Dąbrowski

Konto Parafii BNP PARIBAS  : 34 2030 0045 1110 0000 0081 0510