9.05.2021 –   VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

1.Dzisiaj 2.niedziela maja. Zakończył się „BIAŁY TYDZIEŃ” dla dzieci I-szej Komunii św. Jeszcze raz bardzo dziękuję Rodzicom , Pani Katechetce i samym dzieciom za bardzo dobre przygotowanie i przeżycie tej ważnej Uroczystości Parafialnej i Rodzinnej.

2.Dzisiaj ROCZNICA KOMUNII ŚW. dla uczniom klas IV-tych  , która to 1. Komunia była rok temu , a  dokładnie 27 czerwca,  przeniesiona na początek wakacji z powody COVID-19.  Dziękuję dzieciom i Rodzicom za sumienne zaangażowanie , też  dodatkowo za białe nakrycia na ławki dla dzieci komunijnych , które specjalnie uszyte zostawiają też na przyszłe lata. Niech te piękne Rocznice , będą  miłą pamiątką , ale też mobilizację do systematycznego uczestnictwa dzieci , młodzieży i Rodziców w niedzielnej Mszy św. , nabożeństwach majowych i comiesięcznej spowiedzi św., tym bardziej , kiedy ustąpi PANDEMIA.

3.Spośród tegorocznych dzieci komunijnych z klasy III do Ministrantów zapisało się 6 chłopców . Kandydatami są : Igor Szewczyk, Emil Małecki, Olaf Dragan, Nikodem Sajdak, Michał Sieniawski, Jakub Górka oraz wcześniej zapisany Arkadiusz Ściera.

4.Msze św. w maju   w dzień  powszedni są wszystkie wieczorem o godz. 18.00 , a po Mszy św. Nabożeństwo Majowe ; w niedzielę o 15.45 i dodatkowa Msza św. o 16.00.

5.W kalendarzu liturgicznym w nadchodzącym tygodniu :

*środa – MSZA ŚW . WSPÓLNA i NOWENNA do MB NIEUSTAJĄCEJ

POMOCY o godz. 18.00. połączona z Nabożeństwem Majowym.

*czwartek- 13. maja-  Matki Bożej z FATIMY.

*piątek-  św. Macieja, apostoła

*sobota – św. Zofii ; wszystkim Solenizantom składamy najlepsze życzenia imieninowe i Opieki Bożej za wstawiennictwem św. Zofii.

6.Na przyszłą niedzielę o porządki w świątyni i przy kościele bardzo prosimy  następujące rodziny w piątek po wieczornej mszy św. i Nabożeństwie Majowym ok. 18.45 : Kwiatek, Kwiatek, Jarosz, Fila, Stuglik, Byrski, Żak, Bednarek, Kozioł, Gotkiewicz, Książek , Kowalczyk, Habrzyk, Bednarek ,Hanusiak , Słupski, Misterski, Babiński, Tatoń, Jucha, Jamróz, Brańka, Śliwiński,  Stopa.

7.Zapowiedzi przedślubne . W najbliższym czasie Związek Małżeński mają zamiar zawrzeć narzeczeni :PŁONKA Tomasz, zam. Parafia Klecza i STRZEŻOŃ Lidia , zam. Parafia Chocznia oraz BATKO Konrad , zam. Parafia Klecza i LISZKA Dominika ,   zam. Parafia Wadowice p/w  Ofiarowania NMP.

8.Informacja dla rodziców , którzy za rok będą mieli dzieci w klasie III komunijnej : Mianowicie , I-KOMUNIA ŚW. w Kleczy ,  za rok planowana jest na  7 maja 2022 roku , w sobotę o godz. 11.00.

Ks. Proboszcz T. Dąbrowski

Konto Parafii BNP PARIBAS  : 34 2030 0045 1110 0000 0081 0510