29.11.2020 – I  NIEDZIELA  ADWENTU

1.Dzisiaj I Niedziela ADWENTU.  Na Mszy św. o godz. 7.00  obrzęd poświecenia opłatków na Boże Narodzenie.

2.Dzisiaj  w ostatnią niedzielę miesiąca  tradycyjnie składka na tacę na ogrzewanie w kościele na rozpoczęty tegoroczny sezon jesienno–zimowy. W trwającej EPIDEMII,  można też dać kopertę do „Skrzynki  na listy” przy plebanii  od danej Rodziny z napisem „ NA OGRZEWANIE KOŚCIOŁA”. Niech każda Rodzina dołoży się,  nawet skromną ofiarą , byśmy mieli ciepło w kościele w zimie. Bóg zapłać za OFIARY składane na ten cel.

3.W kalendarzu liturgicznym w nadchodzącym tygodniu :

*poniedziałekśw. Andrzeja, apostoła

*środa – Msza św.WSPÓLNA o 17.00 oraz NOWENNA do MB NIEUST.POMOCY.

*czwartek – św.Franciszka Ksawerego; spowiedź szczególnie dla uczniów  ze szkoły podstawowej od klasy  IV- VIII, by nie było zbyt dużej kolejki do spowiedzi  w 1. piątek.

*piątek św. Barbary patronki górników; 1.piątek miesiąca grudnia, spowiedź rano od 6.30  i po południu od 16.00–17.00 ; Wyjazd do chorych , z powodu EPIDEMII tylko na wyraźne zgłoszenie telefoniczne /606-58-62-96  Ks. Proboszcz /.

*sobota- 1. sobota miesiąca , modlitwy po mszy św. do Niepok. Serca Maryji.

*niedziela – 6. grudnia  św. Mikołaja. Na Sumie o 11.00 poświęcenie Medalików uczniom klasy III do 1. Komunii  św.

4.Na przyszłą niedzielę bardzo prosimy o porządki w świątyni oraz przy kościele w stronę cmentarza grabienie liści następujące rodziny w piątek : od 16.00 -17.00 jest  grabienie liści , a pozostali  proszeni są po wieczornej mszy św. od 17.30 : Tekielak , Mrajca, Potoczna,  Sajdak , Moskała,  Pawlik , Dziewiński, Załuski , Sikora, Bucki , Żuk, Fiałek .

5. Zebranie Rodziców dzieci idących do I-szej Komunii św. z klasy III będzie w najbliższą w środę 2 grudnia 2020 , o godz. 19.00 w salce przy Plebanii. Rodzice , których dzieci , były ochrzczone poza parafią Klecza , przyniosą potwierdzenie daty chrztu św. z danej Parafii.

6.RORATY przez cały Adwent w tygodniu będą  na zmianę rano i wieczorem. W poniedziałek, środę  i piątek- wieczorem o 17.00; we wtorek , czwartek i sobotę – rano o 7.00. Temat tegorocznych Rorat to: ”Eucharystia-cud nad cudami”.

7.OGŁOSZENIE OSP KLECZA. Od poniedziałku po naszej miejscowości Kleczy Górnej i Dolnej, przejdą druhowie z Ochotniczej Straży z Kleczy, roznosząc kalendarze wraz z instrukcją, jak postępować  na wypadek pożaru. W tym trudnym czasie pandemii Covid-19, będzie zachowany pełny reżim sanitarny. Prosimy o życzliwe i serdeczne ich przyjęcie, a za złożone datki bardzo serdecznie dziękujemy, które w pełni zostaną przekazane na podniesienie gotowości bojowej naszej jednostki. Życzymy na nadchodzący rok , wszelkiej pomyślności , a przede wszystkim dużo zdrowia. Podpisano. Druhny i druhowie wraz z Zarządem OSP Klecza.

8.Zmarł śp.+Władysław Nowak , lat 95 , zam. Klecza Dolna 338/1., ojciec Ks. Pallotyna Józefa Nowaka . Pogrzeb planowany jest na środę , 2.12.2020 , o godz. 12.00 w kościele w Kleczy.

Ks. Proboszcz  T. DĄBROWSKI