Ogłoszenia parafialne

3.12.2023 – I  NIEDZIELA  ADWENTU

1.Dzisiaj  I NIEDZIELA ADWENTU, czytany jest List Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego na początek tegorocznego Adwentu;

2.POŚWIĘCONE  OPŁATKI, p. kościelny Krzysztof  OPYRCHAŁ   roznosi po domach całej naszej Parafii w Kleczy ,  na Stół Wigilijny. Ofiary otrzymane  są formą wynagrodzenia za całoroczną pracę i posługę w kościele  na rzecz Parafii;

3.Zapraszamy na tegoroczne  RORATY, dzieci i młodzież, które min. przygotowują nas do  Świąt Bożego Narodzenia. RORATY przez cały ADWENT  w tygodniu na prośbę rodziców będą  w tym roku  wieczorem o 17.00 od poniedziałku do piątku , jedynie w sobotę – rano o 7.00 . Msza św.roratnia  rozpoczynać  się będzie PROCESJĄ DZIECI  z LAMPIONAMI przy piosence rorotniej. Temat tegorocznych RORAT  związany jest ze  św. Franciszkiem i szopką , który jako pierwszy zbudował SZOPKĘ na świecie we Włoszech w Greccio dokładnie 800 lat temu w 1223 r. Zwyczaj ten rozpowszechnił się na cały świat na Boże Narodzenie.

4.Wszystkie chętne dzieci szkolne odbiorą dzisiaj plansze na RORATY, gdzie  będą umieszczały  tematyczne obrazki danego dnia RORAT ; Obowiązkowo – Klasa III Komunijna i klasa IV Rocznicowa.

5.Kalendarz liturgiczny :

*niedziela na Sumie o 11.00 poświęcenie Medalików MB uczniom klasy III do 1. Komunii  św.

*poniedziałek – 4 XII św. Barbary – patronki górników.

*środa6 XII św. Mikołaja- patrona , którego lubią nie tylko dzieci; ; Roraty połączone z krótką  NOWENNA do MB NIEUST. POMOCY;

*czwartek – św. Ambrożego

*piątek 8 XII Niepokalanego Poczęcia NMP

*sobota- św. Jana Diego.

6.Serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie w minionym tygodniu świątyni oraz  ofiarę  na środki czystości. Na przyszłą niedzielę  o porządki w świątyni prosimy  następujące rodziny  w piątek po wieczornej  mszy św. ok. 17.50 : Serwin , Gajczak , Stopa, Stopa, Nikiel, Krzykawski , Stopa, Serwin , Serwin,  Małecki, Pawlik, Smaza, Czaicki .

7.Zbiórka ministrantów w sobotę o 10.00 w kościele.

8.Za tydzień 10 grudnia będzie można wesprzeć chorego Bartłomieja BAŁYSA lat 3 , dziecka , którego rodzice mieszkają w Parafii Bachowice i zwrócili się z prośbą do Ks. Proboszcza o możliwość zbiórki do puszek przed kościołem funduszy na konieczną operację ucha dziecka , który urodził się z wadą wrodzoną niedosłuchu lewego ucha . Przy kościele będzie zatem w niedzielę 10 grudnia zbiórka na ten cel , z poczęstunkiem ciasta  upieczonego przez rodziców. Osoby , które chciałyby dodatkowo przekazać upieczone  przez siebie ciasto mogą  je przynieść  do Strażnicy w sobotę 9 grudnia od 11.00-13.00. Pamiętajmy , że dobro wraca.

9. Świece CARITASU Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom będą wystawione za tydzień w przedsionku kościoła po 10,-zł.

Wszystkim życzę dobrej niedzieli i  tygodnia.

Ks. Proboszcz T. Dąbrowski

Konto Parafii BNP PARIBAS  : 34 2030 0045 1110 0000 0081 0510