14.04.2024 –   III  NIEDZIELA  WIELKANOCNA

1.Dzisiaj 2 niedziela kwietnia . Rozpoczyna się Tydzień Biblijny.

2.Kalendarz liturgiczny:

* środa – Msza św. WSPÓLNA  o godz.  18.00  z  Nowenną do Matki Bożej  NIEUST. POMOCY

3.Bóg zapłać wszystkim rodzinom , które ostatnio sprzątały naszą świątynię oraz złożyły ofiarę na środki czystości . Na przyszłą niedzielę o porządki w świątyni bardzo prosimy  rodziny w piątek po wieczornej mszy św. ok. 18.30 : Dziewiński, Załuski , Kudela,  Sikora, Bucki , Żuk, Fiałek , Dziewiński , Kudela, Czaja, Mondkiewicz, Płonka, Zając.

4.Bóg zapłać rodzinom i  osobom , które w Wadowicach w minionym  tygodniu   we czwartek lub  piątek uczestniczyły w  PEREGRYNACJI RELIKWII Bł. Rodziny ULMÓW w Bazylice  Ofiarowania NMP i reprezentowały naszą Parafię .

5.W minionym tygodniu została wymalowana i odświeżona połowa bocznej , lewej nawy w środku kościoła . Przy dobrej pogodzie trwają prace blacharskie na gzymsach i parapetach wieży kościoła z wykorzystaniem podnośnika. Zostaje w tych miejscach zamontowana nowa blacha z miedzi.

6. I-sza Komunia św. w naszej parafii będzie w tym roku w sobotę 4 maja o godz. 11.00 . A dla uczniów Klasy IV Rocznica 12 maja  w niedzielę na Sumie  o 11.00. Próby liturgiczne w kościele dla dzieci komunijnych będą z panią Katechetką w poniedziałek , środę i piątek od 16.00-17.00 . Obecność wszystkich dzieci obowiązkowa . W tę środę wyjątkowo od 16.30 ze względu na wycieczkę do Wieliczki.

7.W minionym tygodniu miało miejsce otwarcie nowej ekspozycji w Muzeum Pszczelarstwa w „APILANDII” , w Kleczy przy ul. Pszczelej nr 2. , FIRMY kierowanej przez Barbarę i Tomasza ŁYSOŃ , znanej już nie tylko w Polsce , ale w Europie i na świecie. Gratulujemy i życzymy dalszego Bożego Błogosławieństwa. Więcej informacji na stronie internetowej „Apilandii” , krainy pszczół i pszczelarstwa.

Wszystkim życzę dobrej niedzieli i tygodnia.

Ks. Proboszcz T. DĄBROWSKI