4.12.2022 – II  NIEDZIELA  ADWENTU

1.Dzisiaj  II NIEDZIELA  ADWENTU. Zmianka w Różach Różańcowych. Adoracja Najśw. Sakr. na zakończenie mszy św. Na Sumie o 11.00 poświęcenie Medalików Matki Bożej  uczniom klasy III do 1. Komunii  św.

2.Zapraszamy na tegoroczne  RORATY, które min. przygotowują nas do  Świąt Bożego Narodzenia. RORATY przez cały Adwent w tygodniu są  na zmianę rano i wieczorem. W poniedziałek, środę  i piątek- wieczorem o 17.00; we wtorek , czwartek i sobotę – rano o 7.00 . Msza św.roratnia  rozpoczyna  się  PROCESJĄ DZIECI  z LAMPIONAMI przy piosence rorotniej. „Z narodzeniem Jezusa było tak”- to temat tegorocznych RORAT  nawiązujący do ważnych osób i proroków Starego Testamentu przed narodzeniem się Dzieciątka Jezus. Wszystkie chętne dzieci szkolne z kl. III i IV umieszczają na  swojej planszy na RORATY tematyczne obrazki danego dnia RORAT.

3.Kalendarz liturgiczny :

*niedziela- 4 XII św. Barbary , patronki Górników , których polecamy jej  Opiece i wstawiennictwu.

*środa – Roraty i Msza św.WSPÓLNA o 17.00  z krótką  NOWENNĄ do MB NIEUST. POMOCY;

*czwartek 8 grudnia Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP ; Msze św. o 7.00 roratnia i dodatkowa o 9.00 do NMP.

4.Serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie w minionym tygodniu świątyni oraz  ofiarę  na środki czystości . Na przyszłą niedzielę  o porządki w świątyni prosimy  następujące rodziny  w piątek po wieczornej  mszy św. ok. 17.30 : Kubata,  Miśkowiec , Kleszcz , Góralczyk , Szczerkowski, Filek, Sadlik , Jodłowski, Stopa, Trzpiot , Zawiła, Mydlarz .

5.Od przyszłej niedzieli w przedsionku kościoła można nabyć ŚWIECE CARITAS na Stół Wigilijny po 10,-zł.

Wszystkim życzę dobrej niedzieli i  tygodnia.

Ks. Proboszcz T. Dąbrowski

Konto Parafii BNP PARIBAS  : 34 2030 0045 1110 0000 0081 0510