26.09.2021 –   XXVI  NIEDZIELA ZWYKŁA

1.Dzisiaj 4. niedziela miesiąca września . Obchodzimy  Diecezjalny Dzień Modlitw za Młodzież, ogłoszony przez Ks. Arcybiskupa M. Jędraszewskiego. Zachęcamy do objęcia swoją modlitwą młodych naszej parafii i diecezji oraz pracujących z nimi duszpasterzy. Po każdej Mszy Świętej będzie także możliwość złożenia ofiary do puszek, które przeznaczone zostaną na inicjatywy podejmowane dla młodzieży w naszej diecezji  i dekanacie. Dziękuję młodzieży do bierzmowania z klasy VIII za pomoc w zbiórce do puszek przed kościołem na ten cel.

2.Kalendarz liturgiczny :

*poniedziałek – św. Wincentego a Paulo.

*wtorek– św. Wacława

*środa –św. Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała; Msza św.Wspólna i NOWENNA do MB NIEUST. POMOCY o 18.00;

*czwartek – św.Hieronima; dyżur i spowiedź w konfesjonale od 17.00-18.00 szczególnie dla uczniów SP.

*piątek– św. Teresy od Dzieciątka Jezus; 1.piątek miesiąca października modlitwy do NSPJ;msza św. rano i wieczór;  wyjazd kapłana do chorych od 8-12; spowiedź św. rano i popołudniu od 15.00- 16.30; Pierwsze Nabożeństwo różańcowe o 16.30 , a po nim Msza św. o 17.00; zapraszam na RÓŻANIEC dzieci szkolne , młodzież i dorosłych.

*sobota– Aniołów Stróżów; 1.sobota miesiąca , modlitwy do Niep. Serca NMP razem z Nabożeństwem różańcowym wieczorem.

*niedziela- 3 październik;  poświęcenie różańców dzieciom do I-Komunii św. z klasy III na Mszy św. o 11.00. Dzieci zajmują miejsce z przodu świątyni przed ołtarzem na ławeczkach.

3.Spotkania SCHOLI  dziewcząt są w każdą niedzielę w kościele o godz. 10.00 z p. Organistą. Grupa jest otwarta na nowe , chętne osoby z pośród dziewcząt szkoły podstawowej od I-VIII klasy.

4.Na przyszłą niedzielę  o porządki w świątyni i przy kościele bardzo prosimy  następujące rodziny w piątek po wieczornej mszy św. ok. 17.45 :  Balon , Kleszcz , Polak, Pająk, Kwiatek, Kłaput, Malik ,Świątek , Świątek , Szczypta, Dziedzic  , Koniarski.

5.W miesiącu październiku Msze  św. w tygodniu będą wieczorem o 17.00 /tj. godzinę  wcześniej. / Przed Mszą św. wieczorną będzie Nabożeństwo różańcowe o 16.30. W niedzielę Różaniec o 15.30 , następnie dodatkowa Msza św. popołudniowa o 16.00.

6.DODATKOWE OGŁOSZENIA.

*Dzisiaj KOŁO GOSPODYŃ WIEJSKICH „Zarąbianki” zaprasza mieszkańców Kleczy Dolnej i Górnej  oraz okolic na FESTYN RODZINNY na zakończenie lata od 14.00- 19.00 pod hasłem”Szczepimy się z KGW”. W programie wiele zabaw dla dzieci i darmowych degustacji. Na festynie będzie można zaszczepić się w Punkcie  Szczepień  szczepionką Pfizer lub Johnson & Johnson. Do wygrania rower od Pana Burmistrza.

*Burmistrz Wadowic zaprasza wszystkich mieszkańców Gminy Wadowice na spotkanie informacyjne dotyczące Programu Piorytetowego Czyste Powietrze. Podczas spotkania uzyskają Państwo informację o możliwości otrzymania dofinansowania na wymianę źródła ogrzewania, termomodernizację budynków oraz montaż instalacji odnawialnych źródeł energii. Spotkanie odbędzie się 27 września 2021 roku /poniedziałek / o godzinie 16.00 w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Kleczy Dolnej , nr 316.

*DZIEŃ SENIORA .Rada Sołecka , Koło Gospodyń Wiejskich „Zarąbianki” oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Kleczy zaprasza SENIORÓW na spotkanie „DNIA SENIORA” , które odbędzie się dnia 2 października 2021 w sobotę o godzinie 14:00 . Rozpoczniemy jak zwykle mszą świętą w kościele parafialnym w Kleczy , a następnie zapraszamy na salę do OSP na poczęstunek . Jeżeli ktoś nie  otrzymał zaproszenia , a jest seniorem ( 65 +) i chcę przybyć na to spotkanie prosimy o kontakt pod numerem telefonu:601 454 058 i zaznaczyć , że nie otrzymał zaproszenia , a my dopiszemy do listy mieszkańców ./ W związku z „Rodo” jest nam ciężko pozyskać dane mieszkańców / . Z góry przepraszamy za jakieś niedociągnięcia . Organizatorzy.

*Nabór muzyków do Orkiestry Dętej OSP Klecza. Orkiestra OSP Klecza ogłasza nabór nowych członków w swoje szeregi – serdecznie zapraszamy osoby już uczące się lub grające na instrumentach dętych oraz dzieci , młodzież i dorosłych, którzy chcieliby rozpocząć naukę gry na instrumentach perkusyjnych lub uzdolnionych wokalistów. Wszystkich pozytywnie zakręconych i tych niezdecydowanych zapraszamy na spotkanie organizacyjne w najbliższą środę tj. 29 września 2021 r. na godz. 19:00 do Remizy Strażackiej w Kleczy – sala prób  orkiestry / Dzieci muszą przyjść z rodzicami/. Kontakt : V-ce Prezes OSP Klecza Świątek Tomasz, tel. 660-270-098.

Wszystkim życzę dobrej niedzieli i  tygodnia.

Ks. proboszcz T. DĄBROWSKI

Konto Parafii BNP PARIBAS  : 34 2030 0045 1110 0000 0081 0510