25.10.2020 –  XXX  NIEDZIELA ZWYKŁA

1.Dzisiaj ostania , czwarta niedziela października. Dzisiaj ostatnia w tym roku składka kopertowa na remont dachu. Przerwa nastąpi  do wiosny przyszłego roku. Dziękujemy św. Wawrzyńcowi – Patronowi Parafii  za namacalną Opiekę w pracach remontowych . Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom za troskę o swoją świątynię. Każdy Darczyńca zostaje wpisany do Księgi Ofiarodawców na Remont Dachu kościoła.W obecnej sytuacji ograniczeń z powodu EPIDEMII, można ofiarę na dach złożyć  do skrzynki na Listy przy kancelarii w dowolnym czasie.

2.W kalendarzu liturgicznym w nadchodzącym tygodniu :

*niedziela– rocznica poświecenia kościoła własnego.Po komunii św na każdej Mszy św odśpiewamy „Te Deum”.Nasz kościół w Kleczy został konsekrowany  1910 roku .

*środa – Msza św.WSPÓLNA oraz NOWENNA do MB NIEUSTAJĄCEJ POMOCY połączona z Nabożeństwem Różańcowym; W ostatnich dniach października różaniec będzie ofiarowany za dusze w czyśćcu cierpiące i zmarłych spoczywających na naszym Cmentarzy w Kleczy.W środę 28 października to też Święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza, moje Imieniny.Bardzo dziękuję za duchowe życzenia i modlitwę . W tym roku z powodu EPIDEMI COVID-19 w ogóle nie przyjmuje osobistych życzeń , żadnych kwiatów , ani prezentów. Ale dziękuje za pamięć modlitewną i ofiarowaną Komunie św. w dalszym , jeszcze lepszym proboszczowaniu i pracy dla Parafii w  Kleczy.

3.W tym tygodni ze względu na COVID-19 , nie będzie sprzątania kościoła.

4. Cały czas można składać na WYPOMINKI ROCZNE I JEDNORAZOWE do przygotowanych skrzynek w kancelarii parafialnej. Kartki na wypominki są przy wyjściu z kościoła przy gazetach.Także czyste , BIAŁE KOPERTY. Można zabrać dowolną ilość, w razie potrzeby także sąsiadom. Jest bardzo ważne  przy Wypominkach Rocznych , by napisać przed którą godziną w niedzielę mają być czytane: 7.00, 9.00 , 11.00 czy w Zarąbkach w Kaplicy o 12.15.

Wszystkie WYPOMINKI roczne czy jednorazowe muszą być wcześniej w domu  napisane na kartach. U dołu kartki zaznaczamy składaną ofiarę. Wszystko wrzucamy do odpowiednich skrzynki w kancelarii parafialnej , by nie mieć niepotrzebnego kontaktu. Osobno jest SKRZYNKA  WYPOMINKI ROCZNE  , i osobno jest druga SKRZYNKA WYPOMINKI JEDNORAZOWE.

5.Informujemy, że w dniu Wszystkich Świętych tj.niedziela 1.listopada, na odcinku drogi od Kościoła koło Cmentarza do skrzyżowania na Piekielec, będzie obowiązywał ruch jednokierunkowy. Prosimy o stosowanie się do przepisu.Zmiana organizacji ruchu w tym dniu ma pomóc odwiedząjącym groby swoich bliskich sprawnie i bezkolizyjnie opuszczając okolice Cmentarza. RADA SOŁECKA KLECZA DOLNA I GÓRNA. PRZEWODNICZĄCY ROBERT MALIK.

6.SPOWIEDŹ ŚW. na Wszystkich Świętych , 1 listopada będzie przez cały tydzień pół godziny przed Nabożeństwem Różańcowym tj. od 16.00 – 16.30.

Ks.T.DĄBROWSKI proboszcz

Konto Parafii: BNP PARIBAS : 34 2030 0045 1110 0000 0081 0510