16.06.2024 –   XI NIEDZIELA  ZWYKŁA

1.Dzisiaj 3.niedziela miesiąca czerwca. Codziennie , przez cały miesiąc czerwiec na zakończenie Mszy św. lub przed Mszą św. będziemy odmawiać Litanię do NSPJ.

2.Bardzo dziękuję Parafianom , którzy reprezentowali Parafię Klecza w minioną sobotę w Krakowie 15 czerwca , w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach na Zakończenie Kongresu Eucharystycznego i ogłoszenie Błogosławionym Ks. Michała Rapacza na Uroczystej Eucharystii.

3.Kalendarz liturgiczny w tym tygodniu

*wtorek – św. Alberta Chmielowskiego.

*środa – 17.00-18.00   SPOWIEDŹ Św.  na Zakończenie Roku Szkolnego.

Msza św. Wspólna  z Nowenną do MB Nieustającej Pomocy o 18.00, m.in. : Od III-OŁTARZA na Boże Ciało dla mieszkańców Bloków POM-u przy ul. Pszczelej  i ul. Wielkiej Góry o Boże Błogosławieństwo.

*czwartek- Msza św. na Zakończenie Roku Szkolnego  o 18.00. Zapraszamy wszystkich Uczniów z Rodzicami i Nauczycieli. W piątek natomiast będzie tylko w szkole Akademia i rozdanie świadectw na dwie  tury. Bardzo dziękuję Katechetom p.Marii WODNIAK i p. Przemysławowi RYŚ za całoroczną naukę religii we wszystkich klasach. Wszystkim uczniom i Nauczycielom życzymy odpoczynku od szkoły  i szczęśliwych WAKACJI.

*piątek- św. Alojzego Gonzagi.

4. W poniedziałek będzie obiecane ognisko z pieczeniem kiełbasy dla ministrantów i dziewcząt ze scholi po wieczornej mszy św. od 18.30–20.00 w ogrodzie przy salce katechetycznej. Rodziców proszę o pomoc w organizacji ogniska.

5.Bardzo dziękuję rodzinom , które w ostatni piątek  zadbały o porządek  w  świątyni i przy kościele złożyły ofiarę na kwiaty ; Na przyszłą niedzielę o porządki w świątyni bardzo prosimy w piątek po mszy św. ok. 18.45 :

Piwowarczyk, Płonka, Jopek , Klimowski – Klimowski , Dudzik, Porębski – Porębski,  Szwed – Merak , Sarapata – Michalski, Malczyk , Góra-Oleksy, Żurek.

6.ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE. W najbliższym czasie Związek Małżeński mają zamiar zawrzeć : 1/DUDEK Krzysztof , zam. Parafia Gdów i DZIERŻAWA Paulina , zam. Parafia Klecza oraz   2/CZUBA Kamil, zam. Parafia Klecza i WIDLARZ Justyna , zam. Parafia Klecza.

Wszystkim życzę dobrej niedzieli  , a dzieciom szczęśliwych i bezpiecznych WAKACJI.

Ks. Proboszcz T. DĄBROWSKI