17.01.2021 –  II NIEDZIELA  ZWYKŁA

1.Dzisiaj  3. niedziela stycznia 2021.

2.W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu wspominamy:

*wtorek  – św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa.

*środa– Msza św.WSPÓLNA  do MB Nieustającej Pomocy i Nowenna , na której modlić się będziemy o Błogosławieństwo Kolędowe w Nowym Roku Kalendarzowym  2021 . W tę środę dla Rodzin i Mieszkańców Przysiółków oraz dzielnic Parafii wg GRAFIKU poniżej :

*czwartek– św. Agnieszki,dziewicy i męczennicy.

*piątek – św. Wincentego Pallotiego, prezbitera . U Ojców Pallotynów na Kopcu Uroczystości Klasztorne ku czci  Patrona  i Założyciela całego Zgromadzenia Księży Pallotynów, których charyzmatem jest pozyskiwanie dla Boga osób niewierzących , ożywienie  wiary i miłości wśród katolików oraz  pełnienie czynów miłosierdzia.

3.Bóg zapłać za OFIARY KOLĘDOWE składane w kopercie do końca stycznia na tacę w niedzielę lub środę na mszach św. Kolędowych, między innymi  na utrzymanie posługi organisty w ciągu roku  z podpisem od jakiej Rodziny i nr domu.

4.Dziękuję wszystkim rodzinom , które ostatnio sprzątały nasz kościół i złożyły ofiarę na świątynie. Na przyszłą niedzielę o porządki w  świątyni proszone są następujące rodziny w piątek , po wieczornej mszy św.:

Biela,  Łomzik , Zolik, Zolik  Pietruszka, Adamczyk, DeAbgaro Zachariasiewicz, Czaicki, Adamczyk, Łukasik, Faber, Dyba, Jaworska.

5.Po Feriach zimowych spotkanie dla wszystkich kandydatów do bierzmowania w salce koło plebanii będzie w najbliższą sobotę 23 stycznia , o godz. 9.00 rano. Obowiązuje maseczka na twarz i dezynfekcja rąk przed wejściem do salki.

MSZA  ŚW. KOLĘDOWA,  WSPÓLNA – ŚRODA  17.00

13.01.2021

Zarąbki cz.I /40/,  Zarąbki cz.II /38/, Nowa Wieś /43/, Klecza Górna od P.Kłobuch do dworu cz. II /28/, Bobrówka-Kleparz/33/, Podlesie/30/, Witkówka- Pagórek do P.Stopy/48/, Zaskawie-Zaszkole/31/.

20.01.2021

Od kościoła do Sołectwa/ 44/, Rogatka cd. /20/, Zaszkole cd. /26/, Radocka i Łysa Góra/ 30/, Pniaki /49, Wielka Góra- bloki POM/45/, Od stacji PKP do kościoła /26/.

27.01.2021

Kwapinówka- Ostrawa /42/, Od POM-u Rogatka do P.Dziewińskich/33/, Klecza Górna od torów do P.Stuglików cz.I /24/, Pagórek – do cmentarza /41/, Kopiec+ blok /41/, Piekielec /25/, Od wiaduktu – do wiaduktu /36/

Ks. Proboszcz  T. DĄBROWSKI