Bierzmowanie młodzieży 15.06.2019

Bierzmowanie jest to sakrament, w którym Duch Święty udziela się człowiekowi ochrzczonemu jako Dar i umacnia go, aby wiarę swoją mężnie wyznawał, bronił jej i według niej żył.  Bierzmowanie wyciska w duszy niezniszczalny znak, „znamię”, pieczęć Ducha Świętego, która jest symbolem całkowitej przynależności do Chrystusa i trwałego oddania się na Jego służbę. Formacja kandydatów powinna obejmować 5 etapów:
I etap formacji: Wierzę w Jezusa Chrystusa
II etap formacji: Wierzę w Kościół
III etap formacji: Chcę się nawrócić
IV etap formacji: Chcę żyć Eucharystią
V etap formacji: Jestem gotowy
Kandydaci do bierzmowania powinni angażować się w życie parafii: powinni włączać się aktywnie w życie parafii (działalność charytatywna, wolontariat, troska o czystość i wystrój kościoła, pomoc w organizacji wydarzeń o charakterze religijno-kulturalnym itp.). Ma to służyć większej integracji ze wspólnotą wierzących w dalszym życiu chrześcijańskim po przyjęciu sakramentu bierzmowania.