Pierwsza Komunia Święta

Pierwsza Komunia Święta jest zawszy dużym przeżyciem dla dzieci jak ich rodziców. Już 1 maja w tym roku dzieci z naszej Parafii klasy III , w białych strojach przystąpiły po raz pierwszy do Stołu Pańskiego , w pięknie przystrojonym kościele. Na drugi dzień miały odnowienie przyrzeczeń chrztu św. trzymając zapaloną świecę z chrztu św. i rozpoczęły „Biały Tydzień” uczestnicząc także w Nabożeństwach Majowych.

Rodzice jednak są świadomi , że dziecko nadal będzie potrzebowało ze strony najbliższych umocnienia w wierze, zachęty do systematycznego przystępowania do spowiedzi św. i przykładu uczestnictwa we Mszy św.

Pierwsza Komunia dziecka winna być dla samych rodziców okazją do odnowienia ich osobistej przyjaźni z Chrystusem eucharystycznym. Warto odszukać swój obrazek komunijny, przypomnieć sobie datę swojej Pierwszej Komunii i odświeżyć przyjaźń z Synem Bożym obecnym pośród nas w Eucharystii. Niech ważne wydarzenie w życiu dziecka stanie się szansą na pogłębienie przyjaźni z Bogiem dla całej rodziny. Tylko Jezus eucharystyczny może uczynić nas szczęśliwymi. Pogłębiajmy osobistą relację z Panem Jezusem, a wtedy łatwiej będzie wychowywać dzieci i zapewnić im autentyczne szczęście. Tak niewiele potrzeba: codzienna wspólna modlitwa, niedzielna Msza św. Rodzice nie mogą też zapominać o codziennej modlitwie w intencji dzieci. Kiedy Bóg jest na pierwszym miejscu w naszym życiu, wtedy wszystko inne jest na swoim, właściwym miejscu. Najtrudniejsze zadanie to nauczyć dziecko żyć Eucharystią nie tylko od święta. Ale z Bogiem jest to możliwe!