Teatr „Nasz”z nową sztuką

Gromkie brawa i oklaski dostała z widowni premiera sztuki Teatru” NASZ” pt. „Dźwięki muzyki” zaprezentowanej w połowie września w Szkole Podstawowej w Kleczy pod kierownictwem p. Pawła Jarosza razem z aktorami , którzy są uczniami z różnych klas.

Teatr „Nasz” działający w ramach Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Wadowicach zaprezentował swój najnowszy musical pt. „Dźwięki muzyki” oparty na filmie „The sound of Music” i wspomnieniach Marii von Trapp „The Story of the Trapp Family Singers” z 1949 r. Autorem muzyki jest Richard Rodgers, a libretta Oscar Hammerstein II.

Akcja musicalu rozgrywa się w Austrii w przeddzień Anschlussu w 1938 roku. Opowiada historię Marii, która podejmuje pracę jako guwernantka w dużej rodzinie. Zakochuje się w dzieciach, a ostatecznie w ich owdowiałym ojcu, kapitanie von Trapp, który otrzymuje rozkaz przyjęcia służby w niemieckiej marynarce wojennej. Stanowczy sprzeciw kapitana wobec nazistów powoduje, że wspólnie z Marią opracowują plan ucieczki z Austrii. Wiele piosenek z musicalu stało się dziś standardami musicalowymi, m.in. „Edelweiss”, „My Favourite Things”, „Climb Ev’ry Mountain”, czy „Do-Re-Mi”, które są motywem przewodnim musicalu. Mając na uwadze tragiczne wydarzenia na Ukrainie, kontekst dziejowy wykorzystany w „Dźwiękach muzyki” staje się, niestety, znów aktualny.